تبلیغات
چالدران نیوز - مطالب تیر 1392
سال ۹۴، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی
بزرگترین معدن سنگ آهن آذربایجان غربی در چالدران به بهره برداری رسید
سه شنبه 25 تیر 1392 ساعت 12:11 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )

بزرگترین معدن سنگ آهن آذربایجان غربی در چالدران به بهره برداری رسید 


بزرگترین معدن سنگ آهن آذربایجان غربی روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور فرماندار چالدران به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ،احمدرضا قلی پور فرماندار چالدارن در مراسم بهره برداری از بزرگترین معدن سنگ آهن آذربایجان غربی در چالدران اظهار كرد: این معدن با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با توان استخراج ۸۰ هزار تن سنگ آهن در سال راه اندازی شده است.

قلی پور میزان خلوص سنگ آهن استخراجی را 48 درصد اعلام کرد و افزود: سنگ آهن استخراجی از این معدن به علت داشتن كیفیت بالا در مرحله اول، به كشورهای چین و هند صادر می شود.

وی میزان ذخیزه قطعی این معدن را بیش از یك میلیون تن و ذخیره احتمالی آن را نزدیك به دو میلیون تن اعلام كرد.

قلی پور افزود: برای راه اندازی استخراج سنگ آهن از این معدن تاكنون افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: با بهره برداری از این معدن برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر هم به صورت غیرمستقیم در شهرستان چالدران زمینه اشتغال فراهم شد.

این معدن در ۱۵ كیلومتری چالدران و در کنار روستای اینجه قرار دارد و وسعت آن ۲۶ كیلومتر است


نمایش تئاتر عروسکی شهرستان چالدران به مرحله بین المللی راه یافت
پنجشنبه 20 تیر 1392 ساعت 01:37 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )

نمایش تئاتر عروسکی شهرستان چالدران به مرحله بین المللی راه یافت

گروه هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان چالدران توانست با اجرای خوب و فو قه العاده نمایش عروسکی خود در کشور رتبه اول رابه خود اختصاص دهد وبه مرحله بین المللی راه یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نوای چالدران، گروه هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان چالدران توانست با اجرای خوب و  فوق العاده  نمایش عروسکی خود در کشور رتبه اول رابه خود اختصاص دهد وبه مرحله بین المللی راه یابد.

بنابراعلام مسئول کانون پرورش فکری کود کان و نوجوانان چالدران این نمایش با عنوان  سنگها بی گناهند با فعالیت 7 نفر نوجوان به مدت 3 ماه با تهیه کنندگی علی اکبرپورسول و کار گردانی عباس علیزاده اردیبهشت امسال روی صحنه رفت.

پورسول گفت: این نمایش دراردیبهشت ماه سال جاری موفق شد ازبین14 شهرستان شرکت کننده در جشنواره رتبه اول استانی را به خود اختصاص دهد .

 

وی افزود:بعد ازراه یابی به مرحله کشوری این گروه توانست بین 17 گروه نمایش شرکت کننده در مرحله کشوری به رقابت بپر دازد و رتبه اول کشوری رانیز به خود اختصاص دهد. وی گفت : این گروه هنری فعالیت خود را در جهت حضور در مرحله بین المللی که مقرر شده در شهریور ماه سالجاری که در کشور عزیزمان ایران اسلامی و در استان کرمانشاه بر گزار خواهد شد، ادامه دهد.


هواداران تراکتور ماورای سرخابی ها هستند
سه شنبه 18 تیر 1392 ساعت 01:42 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )
عضو هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی در گفتگوی اختصاصی با نصرنیوز:

هواداران تراکتور ماورای سرخابی ها هستند


عضو هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی و نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: باشگاه تراکتورسازی در بین مردم تاثیرگذاری زیادی دارد و مثل تیم های استقلال و پرسپولیس نیست که فقط مورد حمایت فوتبالی ها باشد و هواداران تراکتور ماورای سرخابی ها هستند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصرنیوز، محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و عضو افتخاری هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی، در دفتر نصرنیوز حضور یافت و به تمامی سوالات خبرنگار ورزشی نصرنیوز پاسخ داد که در ادامه می خوانید.

به عنوان عضو افتخاری هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی عملکرد اخیر این باشگاه را چگونه می بینید؟

هر باشگاهی مشکلاتی دارد و باشگاه تراکتورسازی با توجه به نگاه مردم و علاقه مردم شمالغرب کشور شرایط حساسی دارد و این نگاه ها می تواند هم فرصت باشد و هم تهدید که این حساسیت ها می تواند مشکلاتی نیز به وجود بیاورد. باشگاه تراکتورسازی اخیرا با تغییراتی همراه بود و با تعویض برخی اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و سرمربی و بازیکن مواجه شد و عناصر اصلی این تیم نیز تغییر یافت و در ابتدا انتظار داشتیم که با برخی چالش ها مواجه شویم.

البته امیدواریم با گذشت زمان شرایط جدید بر تیم غلبه کند و سعی و تلاش بر این است که حمایت ها ادامه داشته باشد و بنده نیز به عنوان عضو افتخاری هیات مدیره باشگاه در کنار همکارانم تمامی تلاشم را خواهم کرد تا از این تیم مردمی حمایت کنیم تا باشگاه بتواند موفقیت های خود را ادامه داده و سیر صعودی خود را ادامه دهد. ما به مدیران باشگاه قول داده ایم که در سطح کشوری تمامی حمایت هایمان را خواهیم کرد تا با استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، باشگاه را برای رسیدن به موفقیت های روزافزون همراهی کنیم تا ملت فوتبال دوست آذربایجان را خوشحال کنیم.

تراکتورسازی یکی از سه تیم پرهوادار کشور است. در گذشته شاهد حمایت های دولت از باشگاه های استقلال و پرسپولیس بودیم ولی وعده رییس جمهوری در خصوص تیم تراکتورسازی محقق نشد. علت این بی عدالتی در حق این تیم را چه می دانید؟

ما فقط توانستیم یک و نیم میلیارد از وعده رییس جمهوری را دریافت کنیم و نیمی از آن قرار بود امسال به تیم تراکتورسازی داده شود ولی بودجه های پرسپولیس و استقلال محقق شد و خبری از نصف دیگر بودجه باشگاه تراکتورسازی نیست.

البته باید توجه داشت که تیم های استقلال و پرسپولیس تیم های دولتی هستند ولی تیم تراکتورسازی تیم دولتی محسوب نمی شود و دولت نمی تواند به طور مستقیم به این تیم کمک کند. با این وجود تصمیماتی در مجلس گرفته شده است تا این دو تیم به بخش خصوصی واگذار شود و با توجه به مصوبه مجلس در سال 92 موضوع بودجه باشگاه های استقلال و پرسپولیس حل خواهد شد.

برای کمک به باشگاه تراکتورسازی حرف و حدیث های فراوانی وجود داشت و افرادی که در سیر قانونی این وعده ریاست جمهوری قرار داشتند سنگ اندازی می کردند و مثلا بالاترین مقام سازمان دستور را صادر می کند ولی در مقامات پایین فردی پیدا می شود که پرسپولیسی است و اجازه نمی دهد این سیر قانونی بدون مشکل طی شود.

ولی  با این روند، هر ساله شاهد این مشکل خواهیم بود و در حال حاضر نیز می بینیم موسسه مالی و اعتباری کوثر خواستار فروش سهام خود است. با توجه به ادامه روند کنونی چگونه می توان مشکلات مالی را در باشگاه تراکتورسازی ریشه کن کرد و آیا بخش خصوصی می تواند برای رفع این مشکل را کمکی کند؟

اگر بخواهیم به معنای بخش خصوصی از این موضوع یاد کنیم این مشکل برطرف نمی شود چون باشگاهداری مخارج زیادی دارد و هیچ فردی حاضر به تقبل این هزینه ها نخواهد بود و بخش خصوصی به فکر هزینه و درآمد است و هیچگاه به طور کامل وارد بخش باشگاهداری نمی شود. من مدیران باشگاه ها را دعوت کردم و به آنها توصیه کردم که با برنامه های درآمدزایی خود را به خودکفایی برسانند.

بحث فروش سهام به هواداران چگونه می تواند تحقق یابد؟

این مورد نیز می تواند از برنامه های باشگاه ها باشد و سهام این باشگاه به هواداران فروخته شود چون این تیم پرهوادار است و با برنامه ریزی مناسب می توان مدیریت کرد تا باشگاه را به سمت درآمدزایی سوق دهیم. اگر این اقدامات صورت گیرد باشگاه می تواند موفق باشد.

آیا در این راستا تاکنون اقداماتی صورت گرفته است یا فقط صحبت هایی مطرح شده است؟

در این راستا نیز اقداماتی صورت گرفته است ولی چون مدیران باشگاه درگیر جذب بازیکن و برخی مشکلات دیگر تیم هستند نتوانسته اند این موضوع را به طور کامل حل کنند. اقبال مردمی از تیم تراکتورسازی حمایت می کند و می توان با کمک گیری از این حمایت ها اقدامات زیادی انجام داد.

نظرتان درخصوص مشکلات وابستگی باشگاه ها به بودجه های دولتی چیست؟

اگر باشگاه ها به بودجه های دولتی وابسته باشند سرانجام آنها این مشکلات خواهد بود که می بینیم. آنها باید خود را از بودجه های دولتی خود کفا کنند تا بتوانند برای بقای خود شانس بیشتری داشته باشند.

سال گذشته مجتمع صنعتی مس سونگون خواهان خرید سهام باشگاه تراکتورسازی بود تا مشکلات مالی این باشگاه برطرف شود و رضا شریفی مدیر این مجتمع در گفتگو با ما خبر از حمایت مس سونگون از باشگاه تراکتورسازی بدون تغییر نام، آرم و مکان باشگاه تراکتورسازی داده بود. این واگذاری به کجا رسید؟

من با آقای احمدی و مسئولان مربوطه صحبت کردم و آنها نیز اعلام تمایل کردند تا از باشگاه تراکتورسازی حمایت کنند ولی آنها یک شرط گذاشتند که نام باشگاه به مس سونگون تغییر یابد و متعلق به این مجموعه باشد که ما مخالف این اقدام بودیم چون بزرگی این باشگاه به نام آن است و اگر نام "تراکتور" از این باشگاه حذف شود دیگر جذابیت آن از بین خواهد رفت.

باشگاه تراکتورسازی علاوه بر پتانسیل های ورزشی خود، پتانسیل های سیاسی زیادی نیز دارد و در گذشته دیدیم که شما از هیات مدیره این باشگاه به مجلس شورای اسلامی راه یافتید و سردار جعفری نیز از مدیرعاملی این باشگاه به شورای شهر راه یافت. تاثیرات این باشگاه در امر سیاست را چگونه می بینید؟

باشگاه تراکتورسازی در بین مردم تاثیرگذاری زیادی دارد و مثل تیم های استقلال و پرسپولیس نیست که فقط مورد حمایت فوتبالی ها باشد. در بین دوستداران تراکتور کسانی وجود دارند که به ورزش و فوتبال علاقه ای ندارند ولی حامی سرسخت این تیم هستند. من به روستاهایی می رفتم که می دیدم کودک و پیر تراکتوری هستند و این خیلی برایم جالب بود. این موضوع یک ظرفیت بسیار بالا است که اگر مدیریت شود می تواند در عرصه های سیاست تاثیرگذاری مثبتی داشته باشد و حتی در مطالبات سیاسی مردم و خواسته های آنها نیز ورود پیدا کند.

ماشین سازی قدیمی ترین تیم استان، متاسفانه این روزها با مشکلات زیادی مواجه است. در حال حاضر هیات فوتبال حاضر نیست این تیم را به مجموعه دیگری بدهد. این مشکل در نهایت چگونه حل خواهد شد؟

متاسفانه پس از اینکه قراردادهایی که قبلا منعقد شده بود لغو شد شرایط جدید به وجود آمد و کارخانه ماشین سازی نیز قادر به حمایت از این باشگاه نیست و به دلیل مشکلات مالی نمی تواند کاری برای این تیم کند. به نظر من ماشین سازی باید به دنبال اسپانسر باشد تا مشکلات خود را حل کند.

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی معتقد است که 450 میلیون تومان برای این تیم هزینه کرده است و سهام تیم دسته دومی نیز 400 میلیون تومان می باشد و آنها می خواهند با همکاری سپاه عاشورا تیمداری کنند اما هیات فوتبال مانع این کار می شود. دلیل این موضوع چیست؟

من در جزئیات مسائل نیستم ولی یک اسپانسر قوی لازم است تا ماشین سازی را از شرایط موجود نجات دهد ولی نمی دانم بین هیات فوتبال و مدیرعامل باشگاه چه مسائلی به وجود آمده است.

در خصوص باشگاه شهرداری نیز شاهد تصمیمی احساسی مبنی بر کناره گیری از تمامی فعالیت های ورزشی بودیم. این تصمیم را تا چه میزان درست می دانید؟

در شرایط موجود این برخورد مناسب نبود چون باشگاه شهرداری در بحث فوتبال خلاصه نشده است و رشته های مختلف فعالیتی شهرداری نباید اینچنین می شد و همچنین من در جلسه ای که مابین فدراسیون و کمیته انضباطی تشکیل یافت بسیار معترض بودم که اگر تخلفی صورت گرفته است با افراد متخلف برخورد کنند و نه با باشگاه برخورد شود. همچنین در مجموعه های دیگری نیز چنین تخلفاتی صورت گرفته بود که برخورد این چنینی نبود. پس از این صحبت ها ما انتظار داشتیم کمیته انضباطی منصفانه تصمیم گیرد.

پس از تصمیم کمیته انضباطی در شهر تبریز نیز شاهد یک تصمیم احساسی بودیم که مردم موافق این تصمیم نبودند چون با این تصمیم هم خودشان را زیر سوال بردند و هم اعتبار شهر تبریز را مخدوش کردند که روش خوبی نبود.

در حال حاضر تعداد زیادی از کارمندان سازمان ورزشی شهرداری تبریز بلاتکلیف مانده اند آیا بهتر نیست هرچه زودتر تصمیم بهتری گرفته شود تا این افراد موقعیت شغلی خود را بازیابند و ورزشکاران رشته های دیگر شهرداری نیز لطمه نبینند؟

به طور حتم شورای جدید پس از شکل گیری باید در مورد باشگاه و نحوه برخورد با شرایط تصمیم گیری خواهند کرد تا از شرایط موجود خارج شود و بازسازی شده و به شرایط سابق بازگردد.

شما در مصاحبه خود عنوان کردید که بخض خصوصی حاضر به سرمایه گذاری در امر فوتبال نیست. در حال حاضر باشگاه گسترش فولاد چنین ریسکی کرده است و شما نیز طی جلسه ای که داشتید به مدیران این باشگاه وعده حمایت داده بودید. در این خصوص چه صحبت هایی دارید؟

ما با مسئولان گسترش فواد جلسه ای داشتیم و با خبر شدیم که مشکلاتی دارند و به این خاطر می خواهند تیم را واگذار کنند. در این جلسه از نمایندگان آقایان فرهنگی، رحمانی و من حاضر بودیم که به طور کامل حمایت خود را از این باشگاه اعلام کردیم چرا که به عنوان تیم شهر و استانمآن برای این تیم تعصب داریم و مردم نیز از ما به عنوان نماینده آنها انتظار حمایت دارند. ما از آنها خواستیم از واگذاری سهام منصرف شوند و آنها نیز به ما قول دادند و به قول خود عمل کردند. به هر حال حمایت از بخش خصوصی از وظایف ماست چون اگر این مجموعه ها دولتی باشد تبعات زیادی خواهد داشت.

شما چگونه از این باشگاه حمایت خواهید کرد؟ حمایت های مالی یا معنوی؟

باشگاه گسترش فولاد مشکلات مالی نداشت و برخی مشکلات حاشیه ای داشت که مجموعه ای که این باشگاه را اداره می کرد در برخی موضوعات دیگر برخی مشکلاتی داشتند که این موارد به باشگاه ربط داده می شد به همین خاطر آنها انتظار حمایت حیثیتی داشتند و ما نیز به آنها قول دادیم تا جایی که بتوانیم از آنها حمایت کنیم و این حمایت ها ادامه دار خواهد بود تا شاهد موفقیت این تیم باشیم.

برگردیم به بحث تراکتورسازی، هیات مدیره باشگاه طی تصمیمی به جای جعفری قائم مقام وی را به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب کردند ولی در ادامه شاهد جهت گیری های این دو فرد علیه یکدیگر بودیم. مدیرعامل فعلی از 8 میلیارد بدهی مدیرعامل سابق سخن به میان آورد و مدیرعامل پیشین نیز صحبت های انتقادی در مورد عملکرد وی عنوان کرد دلیل این جهت گیری ها چه می تواند باشد؟

بدهی هایی که از سوی مدیرعامل حال و حاضر عنوان شد از حق و حقوق بازیکنان بود و مدیرعامل پیشین بودجه هایی را پیش بینی کرده بود و با توجه به این پیش بینی ها هزینه کرده بود و شاید تاخیر بودجه موجب این بدهی ها شده باشد. در هر حال ممکن است صحبت هایی عنوان شود که به مذاق فردی دیگر خوش نیاید و این موارد عادی است.

به عنوان آخرین سوال، در حال حاضر وضعیت تیم تراکتورسازی را برای فصل جاری چگونه می بینید و تا چه میزان امیدوارید که این تیم بتواند در آسیا خوش بدرخشد؟

مسئولان باشگاه تمامی تلاش خود را می کنند تا تیم هم در آسیا و هم در مسابقات داخل کشوری نتایج خوبی بگیرد ولی به هر حال فوتبال است هزاران اتفاق دیگر که ممکن است رخ دهد.

...................................

گفتگو از امیر توپچی پور


» مراسم جهانی قره کلیسا به روایت تصویر
دوشنبه 17 تیر 1392 ساعت 08:28 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )
 » مراسم جهانی قره کلیساSearch Tags 


مراسم مذهبی جهانی باداراك در قره كلیسای چالدران برگزار شد
یکشنبه 16 تیر 1392 ساعت 06:04 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )

با حضور اسقف اعظم:

مراسم مذهبی جهانی باداراك در قره كلیسای چالدران برگزار شد

مراسم مذهبی سالیانه قره كلیسا تحت عنوان اشای ربانی یا باداراك با حضور تعداد زیادی از ارامنه ایران و جهان به مناسبت سالروز شهادت طاطائوس مقدس در بنای تاریخی چالدران برگزارشد.

    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نوای چالدران ؛ این مراسم با حضور تعداد زیادی ازارامنه ایران و جهان از جمله كشورهای ایتالیا ،‌فرانسه ،‌ارمنستان  با هدف گرامیداشت سالروز شهدات طاطائوس مقدس ، یكی از حواریون حضرت مسیح (ع) درقره كلیسای چالدرن برگزارشد و دراین مراسم كه تقریبا سه هزار نفر حضور داشتند توانستند با انجام اعمال مذهبی در كلیسا این روز را گرامی بدارند . این مراسم از تاریخ 13 تیرماه شروع شده و امروز درتاریخ 15تیرماه با حضور اسقف اعظم وبا انجام مناسك اصلی به پایان خواهد رسید. راز ونیاز با خدا ، روشن كردن شمع ، قربانی كردن گوسفند ، غسل تعمید نوزادان از جمله اعمالی است كه زائران حاضردر مراسم به مدت سه روز در این كلیسا انجام می دهند و با انجام این اعمال از خداوند متعال طلب رحمت و مغفرت می نمایند . خلیفه ارامنه آذربایجان دراین مراسم با بیان اینكه امروزه دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران با انجام توطئه های پی در پی می خواهند بین ملت مسلمان و اقلیتهای دینی دركشور تفرقه و نفاق ایجاد كنند افزود : برگزاری مناسب و با شكوه مراسم مذهبی قره كلیسا درچالدران نشان از توجه خاص مسئولین نظام به حقوق اقلیت های دینی وبالاخص ارامنه می باشد.

 


اسقف گریگوری چیفتچیان خلیفه كل ارامنه آذربایجان با آرزوی سلامتی و طول عمربرای مقام معظم رهبری از تمامی مسئولین نظام در جهت باشكوه تر برگزارشدن این مراسم تقدیر و تشكر كرد و گفت: امروزه درسایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه اقلیتهای دینی دررفاه و آرامش كامل دركشورو دركناربرادران مسلمان خود زندگی می كنند.

 

 

اسقف چیفتچیان در این مراسم ضمن دعا و نیایش برای صلح جهانی و آرامش انسانها در جهان، حماسه سیاسی اخیر و انتخابات ۲۴ خرداد ماه را به رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریك گفت.

وی افزود: ارامنه ایران به عنوان بخش جدایی ناپذیری از ملت ایران همواره در دفاع از آرمانهای انقلاب و ارزش های ملت ایران حضور داشته و به حضور خود نیز ادامه می دهند.

وی حضور با شكوه مردم در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب دكتر حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری منتخب ملت ایران را تبریك گفت و اظهار كرد: ارامنه با دلی آكنده از امید و سرافرازی برای ملت ایران در كنار دولت منتخب نیز در پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی حضور می یابند.

وی همچنین ازمردم و مسئولان شهرستان چالدران به خاطر ایجاد امكانات و تسهیلات لازم برای زائران ایرانی و سایر كشورهای جهان در مكان مقدس قره كلیسا قدردانی و تشكر كرد.

همه ساله مراسم مذهبی ارامنه جهان همزمان با سالروز شهادت تاتائوس مقدس یكی از حواریون حضرت مسیح (ع) در اثر تاریخی و فرهنگی قره كلیسای چالدران برگزار می شود.

این مراسم همه ساله به مدت سه روز با شركت ارامنه ایران و برخی از كشورهای جهان در مجموعه قره كلیسای چالدران برگزار می شود كه در آخرین روز، آیین عشای ربانی (باداراك) با حضور خلیفه كل ارامنه انجام می شود.

 


 

قره كلیسای چالدران، قدیمی ترین كلیسای عالم مسیحیت به شمار می رود و قدمت آن به قرن های هفتم و دوازدهم میلادی بر می گردد.

قره كلیسا كه در بین ارامنه جهان به تاده مقدس معروف است در ۲۰ كیلومتری شمال شرق شهرستان چالدران بر روی مزار تاتائوس حواری حضرت مسیح (ع) احداث شده است.

این بنای تاریخی - مذهبی به سبب برخورداری از معماری بی نظیرش در تیرماه سال ۸۷ به عنوان نهمین اثر ثبت شده كشور در سی و دومین نشست میراث جهانی یونسكو در كبك كانادا در فهرست آثار تاریخی جهان قرار گرفت و ثبت جهانی شد.

قره كلیسا در بین ارامنه مقدس است و بسیاری از آنان، فرزندان خود را برای غسل تعمید به این كلیسا می برند، در آنجا جشن می گیرند، گوسفند قربانی می كنند و از خدا و حضرت مسیح (ع) خواسته های خود را طلب می كنند.

در تیر ماه یا مرداد ماه هر سال، هموطنان ارمنی از سراسر ایران به این كلیسا می آیند و ضمن زیارت مقبره تاتائوس مقدس آیینی موسوم به باداراك (عشای ربانی) و نیایش و قربانی به جای می آورند.

به سبب شهرت جهانی این كلیسا، مسیحیان دیگر كشورهای جهان از جمله ارمنستان، سوریه، لبنان، هلند، فرانسه، اتریش، آلمان، كانادا و دیگر كشورها نیز در این مراسم شركت می كنند.

قره كلیسا در سال ۱۳۱۹ میلادی بر اثر زلزله تخریب و در سال ۱۳۲۹ میلادی دوباره بنا شد و در سال ۱۶۹۱ میلادی نیز با نصب سنگ های سیاه در آن تعمیر و مرمت شد.

قره كلیسا یكی از زیباترین و پرنقش و نگارترین كلیساهای ارمنی در ایران است.

نقش برجسته هایی كه در این كلیسا دیده می شود، در نهایت زیبایی، ظرافت، تناسب و با مضامین مرتبطی به دست هنرمندان باذوق، باتجربه و با مهارت ساخته شده است.

 


مرتبط با: قره کلیسا ,

فرماندار چالدران در کلیسای طادئوس : همه ایرانیان اعم از مسیحی و مسلمان گوش به فرمان مقام عظمای ولایت هستند
شنبه 15 تیر 1392 ساعت 08:18 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )

فرماندار چالدران در کلیسای طادئوس : همه ایرانیان اعم از مسیحی و مسلمان گوش به فرمان

مقام عظمای ولایت هستند

فرماندار چالدران گفت: جای شكرگزاری است كه شما ارامنه ایران و جهان توانستید در این مكان مقدس با آزادی كامل، اعمال مذهبی خود را انجام دهید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ،احمدرضا قلی پور در جریان برگزاری مراسم جهانی عشای ربانی طی سخنرانی کوتاهی که داشتند با خیرمقدم به ارامنه ایران و جهان و آرزوی توفیق برای پیروان تمام ادیان الهی، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی عالم بزرگوار و فقیه جامع الشرایطی است كه همه ایرانیان اعم از مسیحی و مسلمان گوش به فرمان آن حضرت بوده و بر زندگی در نظام جمهوری اسلامی ایران افتخار می كنند.

احمدرضا قلی پور افزود: اقلیتهای دینی و مذهبی همواره در ایران اسلامی مورد حمایت بوده اند.

وی با ادای احترام به حضرت عیسی مسیح (ع) و پیروان آن حضرت، اظهار كرد: جای بسی شكرگزاری است كه شما ارامنه ایران و جهان توانستید در این مكان مقدس با آزادی كامل، اعمال مذهبی و دعا و نیایش خود را انجام دهید .

فرماندار چالدران افزود : استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل سعی دارد ایران را کشوری حامی تروریزم و نا امن معرفی نماید در حالی که پیروان ادیان الهی با آزادی کامل و در کمال آرامش هر سال در این مکان مقدس به اجرای مراسم می پردازند و مشکلی تا بحال وجود نداشته است .

وی با تشکر از پیام تبریک اسقف چیفتچیان در خصوص انتخاب آقای دکتر روحانی به ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت : از اظهار لطف جناب اسقف و شورای خلیفه گری ارامنه ممنونم و این اطمینان را می دهم که پیروان ادیان الهی در دولت اینده نیز همچنان مورد حمایت نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران خواهند بود .

 در دیدار دیپلماتیک فرماندار شهرستان چالدران و خلیفه کل ارامنه آذربایجان چه گذشت؟
شنبه 15 تیر 1392 ساعت 08:16 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )

در دیدار دیپلماتیک فرماندار شهرستان چالدران و خلیفه کل ارامنه آذربایجان چه گذشت؟

مقام عالی دولت در چالدران گفت: امنیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در جای جای این مرز و بوم جاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ،احمدرضا قلی پور صبح امروز در دیداری که با خلیفه کل ارامنه آذربایجان داشت با بیان این مطلب گفت: تمام اقلیت های دینی و مذهبی در سایه اقتدار و امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحت امر مقام معظم رهبری در رفاه و آسایش کامل قرار دارند و آیین ها و سنن مذهبی تمام ادیان و اقلیت های مذهبی همواره مورد احترام قرار گرفته است.

قلی پور در ادامه جلسه به توطئه های استکبار و دشمنان نظام جمهوری اسلامی و سیاه نمایی های رسانه ای آنان با عنوان وجود تفرقه بین ادیان و نبود آزادی اقلیت های مذهبی اشاره کرد و گفت: اقلیت های دینی در جمهوری اسلامی ایران مورد احترام قرار گرفته اند لذا انتظار می رود برادری تمام ادیان الهی از طریق این محافل در عرصه های بین المللی مطرح شود.

خلیفه ارامنه کل آذربایجان نیز در این دیدار با بیان اینکه اقلیت های دینی درایران ازاحترام و آزادی کامل برخوردارند خاطر نشان ساخت: برگزاری با شکوه آیین مذهبی در قره کلیسا و همکاری و مساعدت مسوولین برای اسکان و ارائه خدمات مطلوب به زایران نشانگر توجه خاص مسوولین به اقلیت های دینی است.

اسقف گریگور جفتچیان اضافه کرد: زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر ، حضور آزادانه اقلیت های مذهبی در تمام عرصه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و فرهنگی همه در سایه نظام جمهوری اسلامی فراهم شده که یکی از مهمترین برکات الهی است.

خلیفه ارامنه آذربایجان یاد آور شد: اقلیت های دینی و مذهبی در ایران اسلامی بدون توجه به دین و ملیت مورد احترام مردم و مسوولین جمهوری اسلامی قرار دارند و اقلیت های دینی نیز همگام برادران مسلمان در جهت دفاع از آرمان های انقلاب از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده اند.

اسقف چفتچیان با عنوان اینکه مراسم مذهبی قره کلیسا هر سال در سایه توجهات نظام جمهوری اسلامی با شکوه تر از سال های گذشته برگزار می شود اظهار داشت:این امریکی از نشانه های توجه نظام جمهوری اسلامی به حقوق اقلیت های مذهبی و دینی است .

در آیین مذهبی قره کلیسا که از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده امسال افزون بر سه هزار زایر از داحل ایران ودیگر کشورهای جهان حضور یافتند.
 
نویسندگان
نظر سنجی
علل عقب ماندگی شهرستان چالدران چیست؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :