تبلیغات
چالدران نیوز - مطالب آذر 1392
سال ۹۴، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی
چالدران رکورددار کمترین طلاق در آذربایجان غربی
شنبه 30 آذر 1392 ساعت 06:05 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی اعلام کرد:

چالدران رکورددار کمترین طلاق در آذربایجان غربی

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی با بیان اینکه طی هشت ماه امسال کمترین طلاق در شهرستان چالدران رخ داده است، گفت: اعتقادات مذهبی قوی دلیل پایین بودن آمار طلاق در چالدران نسبت به سایر شهرهای استان است.

محمد جوان امروز در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری با اشاره به نرخ طلاق در آذربایجان غربی، اظهار داشت: در هشت ماه امسال در ازای هر 10 هزار نفر 11 نفر با طلاق مواجه شده‌اند.

http://www.chalderan-ag.ir/DesktopModules/DnnForge%20-%20NewsArticles/ImageHandler.ashx?Width=300&Height=300&HomeDirectory=%2fportals%2fchalderan-ag.ir%2f&FileName=images%2f01%2f13920715000106_PhotoA.jpg&PortalID=58&q=1

وی به نرخ ازدواج آذربایجان غربی در هشت ماه امسال اشاره کرد و گفت: در ازای هر یک‌هزار نفر جمعیت بیش از هفت نفر ازدواج می‌کنند.

جوان با اشاره به نسبت ازدواج به طلاق در آذربایجان غربی، ابراز داشت: طی هشت ماه امسال در مقابل هر هفت ازدواج، یک طلاق رخ داد.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی افزود: بیشترین طلاق آذربایجان غربی بر اساس یافته‌های آماری طی هشت ماه امسال در شاهین‌دژ رخ داده است.

وی اضافه کرد: نقده و تکاب پس از شاهین‌دژ در رده‌های دوم و سوم بیشترین آمار طلاق در استان قرار دارند.

جوان با بیان اینکه طی هشت ماه امسال کمترین طلاق در شهرستان چالدران رخ داده است، اذعان داشت: در این شهرستان اعتقادات مذهبی بسیار محکم و استوار است و به همین دلیل آمار طلاق در چالدران نسبت به سایر شهرهای استان پایین است.

وی در پاسخ به این سؤال که آمار طلاق ارومیه در مقایسه با سایر شهرهای آذربایجان غربی در چه وضعیتی قرار دارد ابراز داشت: تعداد طلاق در ارومیه پس از شهرهای شاهین‌دژ، نقده، تکاب، بوکان، ماکو، میاندوآب، مهاباد، اشنویه و چایپاره در جایگاه دهم قرار گرفته است.

جوان ادامه داد: چالدران ،خوی، سلماس، پلدشت، شوط، سردشت و پیرانشهر به ترتیب کمتر از شهرستان ارومیه ثبت طلاق دارند.


طرح ضربتی اتلاف سگ های ولگرد در روستای سعدل
شنبه 30 آذر 1392 ساعت 04:26 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )
طرح ضربتی اتلاف سگ های ولگرد در روستای سعدل

به گزارش چالدران نیوز به نقل از سایت شبکه بهداشت و درمان چالدران به دنبال بروز چندین مورد بیماری هاری حیوانی در میان سگ ها و گوسفندان روستای سعدل جهت جلوگیری از بروز موارد هاری انسانی،ضمن واکسیناسیون ضد هاری کلیه افراد در معرض خطر بعد از بازدید تیم بهداشتی متشکل از مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان چالدران و کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماری ها، با هماهنگی ارگان های ذی ربط ( بخشداری، نیروی انتظامی ، شهرداری، شورای شهرستان، شبکه های بهداشت و دامپزشکی) طرح ضربتی اتلاف سگ های ولگرد در روستای سعدل از مورخه 30/09/92 اجرا شد که هم اکنون نیز در حال اجرا می باشد.لازم به ذکر است بیماری هاری یک بیماری صد در صد کشنده و غیر قابل درمان بوده و تنها راه پیشگیری از آن مراجعه سریع به مراکز بهداشتی درمانی جهت واکسیناسیون ضد هاری است.  

فرمانده جدید قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان معرفی شد
پنجشنبه 28 آذر 1392 ساعت 02:47 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )

فرمانده جدید قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان معرفی شد

به گزارش چالدران نیوز ، در این مراسم امیرسرتیپ دوم ستاد نادر نجفی معرفی و از خدمات سه ساله امیر میرحبیب میربیرنگ در این سمت قدردانی شد.


امیر نجفی از افسران با سابقه ارتش جمهوری اسلامی و متولد شهر اردبیل بوده و پیشتر به عنوان جانشین فرماندهی لشکر ۸۴ پیاده خرم آباد و تیپ ۴۰ سراب انجام وظیفه کرده است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با اشاره به توانمندی های روز افزون ارتش، اظهارکرد: نیروی زمینی ارتش تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب در دفاع از حریم ولایت و میهن اسلامی همواره از آمادگی کامل و کافی برخوردار است.

امیر حشمت الله ملکیان افزود: باید قدردان نعمت جمهوری اسلامی باشیم که خداوند این ارمغان را ارزانی ملت کرد چرا که خیلی ها در سال ها و اعصار گذشته آرزوی زندگی در چنین حکومتی را داشتند.

وی ولایت فقیه و مردم مومن و با بصیر ایران اسلامی را از نعمات بزرگ الهی در این سرزمین برشمرد و گفت: باید توجه کنیم که به برکت وجودی ولایت فقیه و البته پشتیبانی های بی وقفه مردم از نظام و نیروهای مسلح امروز ایران اسلامی به عنوان یکی از قدرت های مسلم منطقه در جهان مطرح است.

ملکیان اقتدار و قدرت مندی جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف به ویژه در زمینه دفاعی را از عوامل اصلی و مهم دشمنی و کینه توزی های نظام سلطه علیه ایران عنوان کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدای آذربایجان به عنوان یگانی تاثیرگذار در دفاع از کیان امت اسلامی یاد کرد و گفت: این لشکر همیشه سرافراز از پیشینه بسیار درخشانی در طول دوران دفاع مقدس برخوردار است که نمونه اصلی و برجسته آن عملیات غرورآفرین بیت المقدس است.

به گزارش چالدران نیوز، فرمانده سابق قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان نیز در این مراسم با قدردانی از کارکنان و نیروهای جان بر کف این لشکر در طول دوران فرماندهی خود، گفت: تمام این کارکنان بالاترین هماهنگی را با فرماندهی داشتند تا اهداف سازمانی به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسد.

میرحبیب میربیرنگ اضافه کرد: هر چند پس از ۳۲ سال خدمت در ارتش جمهوری اسلامی بازنشسته می شوم اما خود را همچنان سرباز ولایت و کشور می دانم و هر موقع شرایط ایجاب کند در دفاع از کیان و نوامیس میهن اسلامی آمادگی خدمت دارم.

وی گفت: حضور ۱۰۴ ماهه در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس و شرکت در ۸۲ ماموریت برون مرزی در خاک عراق از جمله افتخارات من در طول دوران خدمتم است.ایجاد دفتر دائمی سرمایه‌گذای شورای شهر تبریز در استانبول
پنجشنبه 28 آذر 1392 ساعت 01:08 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )
عضو شورای شهر تبریز در گفت و گو با تبریز بیدار خبر داد:

ایجاد دفتر دائمی سرمایه‌گذای شورای شهر تبریز در استانبول

امیرحقیان با اشاره به علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم ترکیه برای حضور در پروژه‌های شهر تبریز گفت: این افراد از ما می‌خواهند با قانونمند، نظام‌مند و کوتاه شدن پروسه سرمایه‌گذاری در شهر، سبب تسهیل سرمایه‌گذاری و افزایش رغبت حضور آنها در تبریز شویم.
http://tabrizebidar.ir/sites/default/files/styles/medium/public/fullimages/IMG_5750_0.JPG?itok=7xIKuNaO

به گزارش چالدران نیوز به نقل از سایت تبریز بیدار ، داوود امیرحقیان از ایجاد دفتر دائمی سرمایه‌گذای شورای شهر تبریز در استانبول خبر داد و گفت: این دفتر به پیشنهاد سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم ترکیه به منظور تسهیل در امور سرمایه‌گذاری ایجاد می‌گردد که این اقدام برای اولین بار در میان شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور انجام می‌گیرد.

 عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه در بودجه سال آینده حداکثر 30درصد کل بودجه باید از محل سرمایه‌گذاری تامین شود، افزود: با سرمایه‌گذاری در شهر، دنبال توسعه متوازن شهر هستیم.

 عضو کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر تبریز با اشاره به دیدارهای انجام یافته هیئت سرمایه گذاری شورای شهر در سفر ترکیه با سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم ترکیه، تاکید کرد: قرار بر این است جلسه دیگر در تبریز با سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم ترکیه برگزار شود که در این دیدار ضمن معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری شهر تبریز، امکان  سرمایه‌گذاری آنان فراهم شود.

 امیرحقیان با اشاره  به علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم ترکیه برای حضور در پروژه‌های شهر تبریز گفت: این افراد از ما می‌خواهند با قانونمند، نظام‌مند و کوتاه شدن پروسه سرمایه‌گذاری در شهر،  سبب تسهیل سرمایه‌گذاری و افزایش رغبت حضور آنها در تبریز شویم.

 وی بازگشت سرمایه  در زمانی کوتاه را عامل افزایش انگیزه برای حضور سرمایه‌گذاران در تبریز دانست و ادامه داد: تدوین شیوه‌نامه منظم و دقیق در کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر و به تصویب رساندن آن در شورای عالی سرمایه گذاری نقش مهمی در این زمینه دارد.
 


مراسم تودیع و معارفه شهردار سراب در سالن فرمانداری سراب برگزار شد
پنجشنبه 28 آذر 1392 ساعت 10:37 قبل از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )

مراسم تودیع و معارفه شهردار سراب در سالن جلسه فرمانداری برگزار شد

به گزارش چالدران نیوز به نقل از سایت روابط عمومی شهرداری سراب مراسم معارفه مهندس مرتضی اعیانی با حضور مهندس موحدنیا مدیرکل امور شهری وامور شوراهای استانداری آذربایجان شرقی ،حجت السلام والمسلمین حاج آقا اکرمی امام جمعه محبوب سراب ،سرکار خانم بهمنی نماینده محترمه مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی و دکتر سعادتی فرماندار شهرستان سراب واعضای شورای اداری شهرستان سراب در محل سالن اجتماعات فرمانداری سراب برگزار شد .

کرامتی ریئس شورای اسلامی شهر سراب اولین سخنران جلسه با خیر مقدم گویی به مدعوین ومیمانان جلسه  از خدمات احسین پوری تجلیل وقدردانی نموده به پاره ای از خدمات برجسته ایشان به طور خلاصه پرداخت و اعیانی را به حاضرین در جلسه به عنوان شهردار سراب معرفی وبرای ایشان آرزوی توفیق واز همه مسئولین درخواست همکاری با ایشان را نمود.

دکتر سعادتی گفت : کلید توسعه شهرستان سراب در توسعه 4شهر شهرستان بویژه توسعه شهر سراب است بنابراین شهردار سراب وظیفه سنگین وخطیری در این خصوص بر دوش دارد

سعادتی گفت :شورا باید امین وامانتدار رای مردم باشد چرا که در صورت عدم تحقق این امر اسیب جدی به سیستم اراء مردم وارد خواهد شد .

وی ادامه داد شوراهای شهر وروستا را به اتحاد وهمدلی واحترام به نظرات یکدیگر دعوت وپایبندی همه اعضا شورا را به مصوبات شورا دعوت واز زحمات وتلاشهای حسین پوری تقدیر وتشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای اکرمی نیز با تقدیر وتشکر از حسین پوری وتمجید از فعالیتهای وی در طول تصدی شهرداری سراب گفت :آنچه که در دنیا واخرت ارزشمند است خدمت به خلق الله است.

ایشان با اشاره به حدیثی از مولی متقیان حضرت علی (ع) که فرموده اند :فرصتها همچون گذر ابرهاست بر خدمت صادقانه به مردم وخلق الله تاکید وافزود شهرداری از جمله اداراتی است که به عموم مردم خدمت میکند به همین دلیل خدمت در این عرصه هم نعمت است وهم سخت .

وی در ادامه شورا ها ومجموعه شهرداری را به انس ومودت ودوستی دعوت وتاکید کردند که اعیانی با تمام توان خود در جهت خدمت به مردم شهر قدم بردارند ومسئولین وشورای شهر نیز نهایت همکاری را در راستای مدیریت صحیح شهر داشته باشتد .

در این مراسم موحدنیا گفت مدیریت واحد شهری خواسته مردم ودولت است واین وظیفه شورا هاست که زمینه را  برای مدیریت واحد شهری فراهم کنند چرا که ناهماهنگی در بحث مدیریت واحد  شهری موجب خسارت وزیان خواهد شد وی گفت اختلاف نظر در شورا قطعا به اصلاح مدیریت وحاکم شدن تفکر شورایی منجر خوا هد شد واین امر لازمه موفقیت وحکمرانی تفکر شورایی است که مانع حاکمیت خود رایی وباعث وحدت میشود ودر نهایت از اختلاف جلوگیری میکند .

وی افزود شهرداری نیز همچون شورا باید را کنار مردم باشد وبه تمام نقاط شهر با دید یکسان بنگرد ودر بحث جذب سرمایه گذار که از ارکان اصلی توسعه شهری است زمینه را فراهم اورد تا شهر از لحاظ اقتصادی وتامین مالی به حد مطلوب برسد .

دیگر سخنران این جلسه معارفه  سرکار خانم بهمنی نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی بودند که ایشان نیز ضمن تقدیر و تشکر از حسین پوری و مسئولین حاضر در جلسه برای اعیانی آرزوی موفقیت نموده و همه مسئولین شهرستان را در کمک و مساعدت برای پیشبرد شهرستان خواستار شدند.

حسین پوری با ارائه خلاصه ای از عملکرد خود در طول مدت 63 ماه تصدی شهرداری سراب با درخواست حلالیت از سمت شهرداری خداحافظی و سکان شهرداری سراب را به چهاردهمین شهردار سراب مرتضی اعیانی واگذار کرد .

مهندس اعیانی  ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین جلسه از اعتماد اعضای محترم شورای شهر تقدیر و تشکر نمود و با اشاره به پتانسیل ها و موقعیت جغرافیایی سراب گفت برای جذب سرمایه گذار برای اجرای پروژه های عمرانی و توریستی در شهر تلاش خواهد کرد و همکاری مسئولین شهر را خواستار شد .
در پایان جلسه با اهداء لوح از خدمات حسین پوری و اعضای شورای دور سوم تجلیل به عمل آمد.


وضعیت معیشتی مرز نشینان آذربایجان غربی در شرایط نامطلوبی قرار دارد.
چهارشنبه 27 آذر 1392 ساعت 10:59 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )
نماینده مردم ماکو در خانه ملت:
وضعیت معیشتی مرز نشینان آذربایجان غربی در شرایط نامطلوبی قرار دارد.


نماینده ی مردم ماکو، پلدشت، شوط و چالدران گفت: نیمه فعال شدن بازارچه های مرزی، تاثیر مستقیمی در وضعیت معیشت مرز نشینان استان دارد.
وضعیت معیشتی مرز نشینان آذربایجان غربی در شرایط نامطلوبی قرار دارد

چالدران نیوز: محمد علیپور  افزود: با توجه به نیمه فعال بودن بازارچه های مرزی، متاسفانه وضعیت معیشتی مرز نشینان استان در شرایط نا مطلوبی قرار دارد در حالی که آذربایجان غربی دارای ظرفیت های زیادی در زمینه  ایجاد مشاغل می باشد.

علیپور با اشاره به تشکیل بازارچه های مرزی جهت اشتغال مرزنشینان، گفت: طرح هایی در زمینه  ایجاد مشاغل داده شده، ولی متاسفانه به خاطر برخی قوانین دست و پا گیر، فعالیت این بازارچه های مرزی تعطیل شده یا نیمه فعال هستند، حتی کسانی که کارت پیشه وری دارند به خاطر نیمه فعال بودن بازارچه های مرزی با مشکل پرداخت مالیات روبرو شده اند.

وی با بیان اینکه ضعیت معیشتی مرز نشینان در شرایط مطلوبی قرار ندارد، اظهار کرد:  دربرخی موارد افراد حتی برای تامین مخارج زندگی به شغل های کاذب یا قاچاق سوخت و کالا روی می آورند.

وی ادامه داد: با توجه به مرزی بودن استان آذربایجان غربی و همسایگی با کشورهای آذربایجان، ترکیه و عراق، ما باید از تمام ظرفیت های استان استفاده کنیم و با همکاری مردم و هماهنگی با بخش خصوصی زمینه  لازم را برای ایجاد مشاغل جدید فراهم کنیم.

نماینده ی مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به تبدیل شدن ماکو به منطقه ی آزاد تجاری، افزود: با اعمال سیاست های مناسب و پایدار، آذربایجان غربی می تواند مرز نشینی را به نقطه ی قوت تبدیل کرده و در زمینه  توسعه  اقتصادی موفق باشد.شهردار جدید شهرستان ماکو منصوب شد.
چهارشنبه 27 آذر 1392 ساعت 10:09 بعد از ظهر | نوشته ‌شده به دست ناصر حسین زاده | ( نظرات )
شهردار جدید شهرستان ماکو منصوب شد.

حمید احمدیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی در این رابطه افزود: استاندار آذربایجان غربی با عنایت به اجرای تبصره 3 ماده قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375/03/01مجلس شورای اسلامی، در حکمی، شهردار شهر ماکو را منصوب کرد.

وی تصریح کرد: طی این حکم آقای منوچهر فرضی که پیش از این نیز قبل از تشکیل شورا ها، مسوولیت شهرداری ماکو را بر عهده داشت به عنوان شهردار جدید این شهرستان منصوب شده است.

وی همچنین در رابطه با انتظارات فرمانداری ماکو از شهردار جدید این شهرستان، اذعان کرد: تعامل و همکاری با مسوولان شهرستان و شورای شهر در چهارچوب قانون، درآمد زایی برای شهرداری، دقت کردن در ممیزی شهر، بازنگری در فضای سبز شهری، تعریض خیابان امام (ره)، جابه جایی وادی رحمت این شهرستان، حمایت از طرح فاضلاب شهری، مرمت و بازسازی بافت فرسوده، رسیدگی به وضعیت آسفالت کوچه و خیابان ها، جابه جایی مناطق مسکونی که در خطر ریزش کوه قرار دارند، سرمایه گذاری در توسعه گردشگری، احداث بازاری که توسط فرمانداری پیگیری شده و مدیریت صحیح جایگاه های CNG از جمله انتظارات ما از شهرداری جدید این رهستان می باشد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه، شهرداری ماکو بدنه کارشناسی ضعیفی دارد، اظهار کرد: شهردار جدید تمامی تلاش خود را برای استفاده از کارشناسان مجرب در توسعه شهری و ارتقاء و آموزشی سطح کارشناسان فعلی به کار ببرد.

احمدیان با اعلام اینکه، آماده همکاری با شهردار جدید در توسعه شهری هستیم، گفت: تاکنون همکاری مناسبی با شوراها و شهرداری این شهرستان داشته و از این پس نیز خواهیم داشت؛ طی دو سال گذشته نیز بیش از 2.5 میلیارد تومان به شهرداری ماکو، جهت پیشبرد پروژه ها اعتبار تزریق کردیم که این رقم طی سال جاری تا کنون به 800 میلیون تومان رسیده است.

فرماندار ماکو همچنین از برگزاری جلسه ای با استاندار آذربایجان غربی خبر داد و گفت: فردا در این جلسه مشکلات خود را کمیسیون 5 و 13 به استاندار آذربایجان غربی مطرح می کنیم که امیدواریم در صورت تصویب شدن، بخش اعظمی از پروژه تعریض خیابان امام (ره) این شهرستان به اتمام برسد.

شهردار جدید ماکو در حال حاضر کارمند اداره آب و فاضلاب تهران می باشد که روز پنجشنبه مراسم معارفه آن صورت خواهد گرفت.
 
نویسندگان
نظر سنجی
علل عقب ماندگی شهرستان چالدران چیست؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :